2017-03-18

Planai dėl lempos

Reziumuojant, lauke esantis foto elementas buvo pagedęs. Stogelis nulinkęs, o sniegas, vanduo ir šaltis matyt padarė savo. Pasak elektriko, fotoelementai ir rėlės eina kartu komplekte. Žodžiu, pakeitė abu. Stebėjau keletą vakarų/rytų - suveikia teisingai, maždaug kaip ir visų kaimynų ir gatvių žibintai. Kita bėda yra su ta kobra. Ji baigia savo dieneles. Tai užsikuria, tai nebeįstengia, tai mirksi be perstojo. Faktas kaip blynas - reikia keisti, nes kai ji nedaga, nuo pat 94 namo tamsu kaip užpakalyje. Ji kainuoja nedaug - apie 15E, bet kadangi ji yra 400W - suvalgo pakankamai. Pabandom labai apytiksliai primest kiek ji suvalgo. Imkim metinį vidutinį nakties ilgumą lietuvoje 11.5h. Suapvalinam šiek tiek iki 12. 
0.4kw*12h*365d=1752kWh * 0.11ct=192E. 
Grubiai 200E metams jei kurensim 400w natrio dujų lempą.
http://www.elgrandas.lt/lt/aukstasleges/lempa-natrio-e40-400w-2000k-230v-46000lm-16000h-elipse-matine-hds-e-m-duralamp-1dsd400e


Parodžiau elektrikui kaimynų (92/90/... namo) LEDines lempas. Sako jos 50W, kainuoja apie 80E. Kalkuliuojam:
0.05kw*12h*365d=219kWh * 0.11ct=24E
Tebūnie, pridėkim dar visą lempos kainą ir tai gausis tik 105E! Beveik per pus pigiau.
http://www.ageta.lt/produktai/id/19/led-prozektoriai-10-50w

Vakar sutikau 94/92/... (dar nežinau tikslių jo valdų) namų bendrijos pirmininką, apsikeitėm kontaktais. Ryt noriu susitikt ir aptart šį lempos reikalą .Visų pirma pasiklaust apie jų tas lempas, kur pirko, kiek kainavo, kaip tarnauja. Kitas klausimas dėl aikštelės. Aikštelėje, kurią apšviečia mūsų lempa automobilius statomės ne tik mūsų, bet ir jo bendrijos gyventojai, todėl mano manymu būtu tikrai sąžininga jei ir jie prisidėtų prie šio viso reikalo. Kadangi tos LED lempos nespigina taip kaip ši mūsų mirštanti "kobra", todėl vienos gali nepakakt. Mano mintis vieną pakabinam męs čia pat kur ta kobra, o kitą kaimynai prisega ant 94 namo sienos, taip aikštelė bus apšviesta iš abiejų galų ir sąžiningai dalinsimės išlaidas.

Pabaigai, kodėl planai, o ne konkretūs veiksmai - todėl, kad mes vis dar po Vilkpėdės būsto sparneliu, ir bent jau man labai nesinori kažką daryti jų "auksinėmis" rankomis. Kaina išaugs 2x jei ne daugiau. Todėl kol dar neatsijungėm pilnai, tiesiog aiškinuosi, ruošiuosi, bendrauju...

PAPILDYMAS: 2017.03.20
 Pasirodo Algirdo bendrija yra 11 namų. T.y. visi išskyrus mūsų du namukus (96 ir 98) ir patį galinį 70. Bet su 70 namu jie yra pasirašę jungtinę sutartį ir praktiškai jis viską tvarko. Taip, kad mes čia beveik vieni tokie apsileidę... Jie turi savo elektriką, santechniką, valytoją, kiemsargį. Buhalteriją samdo, kasmetinėms apžiūroms/patikroms samdosi žmogų. Avarinė tarnyba - Grinda berods. Valytojai moka 80Lt už laiptinę (taip taip 80Lt ne Eur). Valo 2 kartus per savaitę. Kiemsargiui 50Lt nuo laiptinės (jei gerai supratau). Valuo ne tik šaligatvius, bet ir stovėjimo aikštelę. Suprantama, kai pasninga vienam gan suku susitvarkyt, bet visi kaimynai supranta ir nieks per daug nebumba. Nors kaip sakė yra vienas kitas nekantresnis.

Tas LEDines lempas pirko iš senukų. Galia, kaip ir sakė elektrikas 50w. Dega jau daugiau kaip du metai. nė viena nesudegė. Kažkuri beveik jau 3 metai kaip šviečia.

Jo bendrija turi paramos gavėjo statusą, todėl gyventojai gali pervesti 2%. Iš jų jie pasikeitė duris, domofonus... Šį punktą registruodamas irgi įtraukiau, taip kad galėsim naudingai panaudot 2%.

Jam irgi ant nosies kabo įstatų keitimas. Senieji nebegalioja. Po notaro parašų įstatus reik įregistruot per 6 mėn. Kažką minėjo, jog praeitą syk nespėjo, baigėsi terminas. Dabar vėl reiks viską iš naujo. Bandysiu padėt kiek galiu, duosiu savo špargalkes, sekas - kur, kada, pas ką nešt ir t.t. Kol dar šviežia ir nepasimiršo.

Nors pas jį ir yra pora namų su 2 laiptinėm, išlaidas jis skirsto kiekvienai atskirai. Gal ir paprasčiau taip. Reiks pagalvot apie tai, nes tiek durys, tiek domofonai ar tų pačių laiptinių dažymas/remontas yra atskiri dalykai. Pirmos laiptinės gyventojai nevaikšto, nešiukšlina, nenaudoja 2-osios ir atvirkščiai. Logiška būtų atskirti.

1 comment: