2018-04-19

Nuo 2018 m. gegužės 1d. keisis mišrių komunalinių atliekų tvarkymas visame Vilniauje

   Sveiki, įkeliu informacija apie numatoma atliekų reformą Vilniaus mieste, gal kažkas dar nežino ir bus naudinga. 
   Nuo 2018 m. gegužės 1 dienos pasikeitus Mišrių komunalinių atliekų tvarkymui visoje Vilniaus miesto savivaldybėje ir įvedus vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą, nuo šios datos už atliekų tvarkymo sistemos administravimą, rinkliavos apskaičiavimą / apskaitą ir surinkimo kontrolę bus atsakinga Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA).

   Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Jūsų sutartys su esamais atliekų vežėjais dėl komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo galios iki š. m. balandžio 30 d. Jokių naujų sutarčių dėl komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo sudaryti nereikės, nes įsigalios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtinta dvinarė vietinė rinkliava, apie kurios dydį, mokėjimo tvarką, atsižvelgiant į Jūsų gyvenamąjį adresą, būsite informuoti tiesiogiai Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“. Nuo gegužės 1 dienos mokėjimo pranešimus už suteiktas Mišrių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas gausite nebe iš atliekų vežėjo, bendrijos ar pastato administratoriaus, o tiesiogiai iš rinkliavos administratoriaus – Savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.

   Mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas nuo gegužės Vilniaus mieste teiks 3 vežėjai – ,,VSA Vilnius“, ,,Ecoservice“, ,,Ekonovus“, atrinkti konkurso būdu. Vilnius bus suskirstytas į penkias atliekų surinkimo zonas, kurių kiekvienai aptarnavimo zonai yra priskirtas skirtingas atliekų vežėjas.

   Atliekų surinkimo zonos Vilniaus mieste nuo gegužės 1 dienos:
1 aptarnavimo zona: Verkiai – Žirmūnai (Verkių, Fabijoniškių seniūnijos, šiaurinės Žirmūnų ir Šnipiškių seniūnijų dalys). Už atliekų surinkimą ir išvežimą šioje zonoje atsakinga bendrovė „Ecoservice“.
2 aptarnavimo zona: Antakalnis – Naujoji Vilnia (Antakalnio, Naujosios Vilnios seniūnijos ir šiaurinė Rasų seniūnijos dalis), aptarnaus „Ecoservice“.
3 aptarnavimo zona: Naujininkai – Paneriai (Naujininkų, Panerių, Grigiškių seniūnijos, pietinė Rasų seniūnijos dalis, pietinė Vilkpėdės seniūnijos dalis), aptarnaus „Ekonovus“.
4 aptarnavimo zona: Pašilaičiai – Lazdynai (Pašilaičių, Justiniškių, Šeškinės, Viršuliškių, Karoliniškių, Pilaitės, Lazdynų seniūnijos), aptarnaus „Ecoservice“;
5 aptarnavimo zona: Vilniaus centras (Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno seniūnijos, pietinės Šnipiškių ir Žirmūnų seniūnijų dalys ir šiaurinė Vilkpėdės seniūnijos dalis), aptarnaus „VSA Vilnius“.

   Iki pradedant teikti paslaugas pagal naująją tvarką, kiekvienas mišrių komunalinių atliekų konteineris PRIVALO būti identifikuotas (paženklintas) specialiais lipdukais (elektromagnetinėmis žymėmis) – ženklinimą šiuo metu intensyviai vydo atliekų tvarkymo įmonių darbuotojai. Prašome Jūsų – gyventojų, verslo įmonių – supratingumo ir bendradarbiavimo, sudarant sąlygas Jus nuo gegužės 1 dienos aptarnausiančiam atliekų vežėjui paženklinti Jūsų konteinerį (jei tai dar nebuvo padaryta iki šios dienos). Neidentifikavus Jūsų konteinerio, atliekų tvarkymo paslaugos po gegužės 1 dienos Jūsų adresu negalės būti teikiamos.

   Ką turėtumėte atlikti, kad ir Jūsų individualioje namų valdoje / Jūsų įmonės naudojamas konteineris būtų pažymėtas / identifikuotas laiku?

   Konteinerių ženklinimas vykdomas tą pačią dieną kaip ir atliekų išvežimas, tačiau ne tuo pačiu metu, todėl PRAŠOME neskubėti įtraukti savo konteinerių į kiemus / į rakinamas aikšteles / sandėliukus ir kitas laisvai neprieinamas žymėjimui vietas, nors jie ir buvo ištuštinti.

   Atliekų vežimo dieną konteineriai turi būti lengvai prieinami žymėtojams ir paliekami gatvėje nuo 6 iki 22 val. Jeigu atliekų vežimo įmonės gausite papildomos informacijos, kad konteineriai jūsų mikrorajone / gatvėje bus ženklinami kitą dieną nei surenkamos atliekos – prašome konteinerius išstumti už savo teritorijos vartų nepaisant to, ar jie buvo užpildyti, ar tušti.

   Kiekvienai aptarnavimo zonai yra priskirtas konkretus atliekų vežėjas, todėl Jūsų konteinerius specialiais elektroniniais lipdukais paženklins tas vežėjas, kuris ateityje ir teiks Jums mišriųjų atliekų tvarkymo paslaugas.

   Kas teiks paslaugas nuo gegužės 1 dienos?
   Norėdami sužinoti, kuriai mišrių komunalinių atliekų surinkimo-vežimo / kurio paslaugų teikėjo aptarnavimo zonai priskirtas Jūsų adresas, taip pat – norėdami preliminariai apsiskaičiuoti vietinės rinkliavos dydį, šią ir kitą aktualią informaciją apie nuo gegužės dienos įsigaliosiančią naują atliekų tvarkymo Vilniaus mieste tvarką galite sužinoti „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ interneto svetainėje www.atliekuadministratorius.lt.

   Jei konteineris liko nepažymėtas?
   Jei taip nutiko / nutiktų, kad Jūsų konteineris iki gegužės 1 dienos nebus spėtas identifikuotas dėl aukščiau išvardytų priežasčių, nors Jūsų gyvenamoji / verslo vieta priskirta mūsų įmonės aptarnaujamai teritorijai, prašome susisiekti su Jūsų zonoje paslaugas teiksiančiu vežėju, kadjo atstovai galėtų atvykti pažymėti Jūsų konteinerį specialiu lipduku bei įtraukti Jūsų adresą į aptarnavimo grafiką.

   Papildoma informacija:
• Dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) apie nuo gegužės 1 d. įsigaliosiančią tvarką rasite, spausdami nuorodą.
• Dėl mišrių komunalinių atliekų tvarkymo nuo gegužės 1 dienos reikės kreiptis į SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ Klientų aptarnavimo skyrių tel. 8650 04949, e. p. rinkliava@sivasa.lt arba ieškoti daugiau informacijos interneto svetainėje www.atliekuadministratorius.lt. Nuo 2018 m. gegužės 1 d. informacija bus teikiama ir Klientų aptarnavimo skyriuje Smolensko g. 5, Vilnius.

   Taip pat atkreipiame Jūsų dėmesį, kad antrinių žaliavų surinkimo tvarka išlieka galioti ir antrines žaliavas veš iki šiol Jus aptarnavęs vežėjas.

   Tikėtina, kad pirmosiomis gegužės mėnesio dienomis gali kilti nesklandumų dėl neidentifikuotų konteinerių, neatitikimų aptarnavimo grafikuose ar įsigaliosiančių naujovių atliekų tvarkymo srityje. Labai tikimės Jūsų kantrybės, supratingumo ir bendradarbiavimo, prisidedant prie šių pokyčių atliekų tvarkymo srityje įgyvendinimo Vilniaus mieste.

1 comment:

  1. Mmm taaaip... Kaip ir visos panašaus masto reformos nepraeina sklandžiau, manau tiesiog neįmanoma. Butiko taip jog daugiau kaip savaitę šiukšlės nebuvo vežamos, konteinerių patalpa vos užsidarinėjo. Pasirodo naujas vežėjas nepasiėmė ar negavo raktų nuo mūsų konteinerių. Lygtais atvykę ir buvo bet negalėjo patektis. Na, čia jau jų reikalas. Noriu pasidžiaugt, jog tik 4 skambučius gavau iš gyventojų su priekaištais, kodėl nieks neišveža šiukšlių... Ką aš galiu pridurt... :)
    Ačiū už kantrybę ir supratingumą.

    ReplyDelete