2016-12-27

Šalto vandens mechaninių dalelių filtrai ir krikštynos šilumos mazge.

Irena minėjo, jog pas mus neveikia vandens filtrai. Šiandien nusprendžiau išsiaiškinti. Ant filtro radau šiaip taip įskaitomą telefoną:
Pagal numerį internete atkasiau įmonę. Dabar tai INFES (+370 5 231 32 09). Susiskambinau, nusiunčiau nuotraukas, vyrukas telefonu prainstruktavo, kas čia pas mus yra ir kaip patikrinti filtrus. Pasirodo čia tik kietųjų dalelių vandens filtrai. Jie veikia visiškai automatiškai. Patys prasiplauna ir toliau sau funkcionuoja. Šiuose filtruose buvo "nusimušę" nustatymai, todėl teko nustatyti laiką ir prasiplovimo dažnumą ir laiką. Laikas vėlavo 3 valandas ir tai manau paaiškina tuos dažnus naktinius dundesius mūsų sistemoje, kurie nutikdavo maždaug 23:10. Prasiplovimo metu filtrai, kaip supratau, įsijungia atvirkštiniu režimu ir kažkiek vandens nuleidžia į kanalizaciją. Taip pat pakeičiau ir praplovimo dažnumą iš kas 2 į kas 5 dienas. Pagal INFES specialisto rekomendacijas įjungiau praplovimą įsitikinti, kad vožtuvai veikia. Su pirmu baku viskas ok. Antro bako praplovimą įjungti rekomendavo tik pasibaigus pirmam, antraip šalto vandens spaudimas butuose kris. Taigi po 20 minučių grįžau praplauti antro ir gavau tokį dušą, kad maža nepasirodė! Iki tol niekad nebuvau matęs šiluminių mazgų todėl neatkreipiau labai dėmesio kodėl čia viskas taip šlapia. Stalas dar nepūna bet nedaug trūksta. Viskas kas rūdyje - surūdiję iki galo.
Gal taip ir turi būti? Pasirodo antra filtro praplovimo šlangas tiesiog nuleista ant žemės ir kas antrą dieną ten pilnu spaudimu ištekėdavo koks 100L vandens. Tik spėjų, nes praplovimas vyksta apie 20 minučių, o šlangas net maskatavo nuo spaudimo. Manau todėl ten viskas taip gražu ir ruda:


Žodžiu čiupau tą šlangą ir sugrūdau ten kur ir pirmojo filtro kol manęs viso neišprausė fontanai:

Dar gerai, kad rozetės aukštai ir tos visos kitos elektronikos nepasiekdavo vandens čiurkšlės. Tada kilo mintis pažiūrėt kas gi ten darosi po tuo dangčiu metaliniu:Hey hey! Kaip iš multiko apie krokodilą "Geną"! Net neįsivaizduoju kiek laiko tas filtras purškia ant žemės, kad net stalo plokštės iki pusės permirkus, o santechnikui tai visiškai neužkliuvo, keista... arba tiesiog nedažnai užsuka.

Kiek žinau iki manęs raktą nuo šiluminio mazgo turėdavo tik santechnikas, nes netgi ir AXIS ar šilumos tinklų specialistams įleisti "Vilkpėdės būstas" siųsdavo mūsų santechniką. Nieko prieš rūkymą neturiu, bet galėtų tai daryt ir lauke. Bent jau nuorūkas išsinešt ar dėt į kokią skardinę. Nupirksiu peleninę jam specialiai, jei sutarsim dėl tolesnės priežiūros, kad nereikėtų kamšyt į stalo stalčius ir kitur... Na ir šiaip man atrodo, jog čia viskas šiek tiek apleista jo yra.
Taigi pradedam tvarkytis. Skambutis Giedriui, abu po kibirą į dantis ir semiam

 Jei antrą metrą išsemtume gal dar ką nors rastume? :)

Niam niam, tikras Nesquik!

Kažkas minėjo, jog mūsų šilumos mazgas yra gan tvarkingas, drįsčiau nesutikti.
Taigi reziume: šalto vandens filtrai veikia, tereikėjo nustatyt parametrus. O jie nusimušt galėjo dėl to pačio "fontano", gal kur užpylė, užtrumpino ir nušoko. Dabar reik pastebėt tuos naktinius dundesius , jei jie suretėjo iki 5 dienų ir dundės dabar 2 nakties vadinasi tai buvo filtrai. Beje dar reik paklaust 35 buto ar spaudimas ir toliau dingsta, nes jam prapuldavo besiprausiant vėlai vakare. Įtariu, kad tuo metu kaip tik įsijungdavo filtrų praplovimas.

No comments:

Post a Comment